Pokoje Gościnne Kuba Juszczak

Okolice


Bukowina Tatrzańska jest miejscowością rozkładającą sie na wysokości 967-1000 m n.p.m. w obrębie Skalnego Podhala. Gmina ta położona jest u stóp Tatr nazywana często centrum narciarstwa, dysponuje 10 kolejami krzesełkowymi i 30 wyciągami narciarskimi. Jest to miejsce nieskażonej przyrody, czystych wód, gorących term, licznych tras wspinaczkowych.

  

Znajdą tutaj Państwo liczne szlaki turystyczne, wyborną kuchnię regionalną. Jest to miejsce styku trzech kultur: podhalańskiej, spiskiej i romskiej, żywego folkloru i tradycyjnego rzemiosła.

Z Bukowiny Tatrzańskiej widać cały łańcuch Tatr, który biegnie ze wschodu na zachód. Tatry Bielskie stanowią najbliższe pasmo Bukowiny. Do najwyższych ich szczytów należy Hawrań (2354 m npm.), Płaczliwa Skała (2148 m npm.) oraz Szalony Wierch (2062 m npm.). Krajobraz Tatr Bielskich nie należy do specjalnie bogatych. Charakterystycznym ich rysem jest bujna roślinność. Grzbiety mają linie łagodne. Ściany skaliste występują tylko w najwyższych partiach, pod stromymi szczytami.

  

W centrum naszej miejscowości znajduje się kościół, urzędy, szkoła, Dom Ludowy, biblioteka i sklepy. Budynek Domu Ludowego to jedna z największych w Polsce budowli drewnianych. Jest on organizatorem największych imprez jakie odbywają się w Bukowinie Tatrzańskiej - Sabałowe Bajania, Góralski Karnawał oraz Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych. Bukowina Tatrzańska w 1996 roku została przyjęta do Światowej Fundacji Miast Karnawałowych.

    

 

Zapraszamy, naprawdę warto!!!